x +18 BİLGİLENDİRME T.C.K.' nın 226. Maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşından küçükseniz ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. . GİRİŞ 18 YAŞINDAN BÜYÜĞÜM Çıkış
sadsad x
asdasd
Evlilikte Cinsellik Nasıl Olmalı? İşte Cinselliği Farklılaştırmanın Yolları!

Evlilikte Cinsellik Nasıl Olmalı? İşte Cinselliği Farklılaştırmanın Yolları!

17 Ocak 2019

Maslow'un temel ihtiyaçlar arasında önemli olarak sıraladığı cinselliği en iyi yaşama şekli evlilik yolu ile gerçekleşmektedir. Evlilikteki cinsellik sayesinde toplum sağlıklı bir gelişim süreci geçirmektedir. Evlilik cinselliği ile zührevi hastalıklar minimum düzeyde olmakta ve yeni neslin soy ağacı belli olmaktadır.

Tüm törelerde cinsellik yazılı kurallardan çok sözlü kurallar çerçevesinde konuşulmaktadır. Cinselliğin aslında ayıp, gizli ve evlilik adı altında yaşanması gerektiği küçük yaşlardan itibaren tavırlarla anlatılmaktadır. Teknolojik gelişmelerin toplumları bu yönde olumsuz yozlaştırması, cinsellik konusunda ergenlik döneminde verilmeyen eğitimin, sapkın ilişkilerin doğmasına neden olmaktadır. Evlilik öncesi yaşanılacak cinsel ilişkinin nasıl bir etki yaratacağı ve evlilikle birlikte cinselliğin doğru yaşanılması gereken bir işlevsellik olduğu ancak eğitim ile mümkün olmaktadır.

Özellikle evlilik ile başlayan cinselliğin evli çiftlerde sonrasında nasıl gelişeceği ilk gecenin nasıl yaşandığı ile doğru orantılıdır. İlk gece sendromu eski dönemlerde aile yakınlarının hem cins adayları bilgilendirmesi ritüeli olarak gerçekleşirdi. Şimdilerde ise eşlerin bir birlerini rahatlatacak sözlerle, sabırlı hareket etme ile kolayca atlatılabilmektedir.

Evlilikte Cinselliği Canlı Tutmanın Yolları

evlilikte cinselligi canlı tutmanın yolları

Evlilikte cinsel yaşam her ne kadar iki kişilik görünse de aslında kişinin kendi haz dünyasına ulaşmak amaçlı yaşanır. O yüzden cinsellik yaşanacağı zaman rahatlama, relax olma, sevgi ile gelen dokunmalar ve hisler hazza yardımcı olmaktadır. Hedef konulmadan, performans ile kısıtlanmadan bu hazzı almak ve karşıya da yansıtmak, ruhu tatmin etmek ve boşalma ile sonlandırmak sağlıklı bir cinsel ilişkinin tasviridir.

Zaten bu ihtiyaç hissedildiği anda rutin hareketler olsa bile her cinsel ilişki farklı olmaktadır. Yeter ki her iki eş aynı anda bu hazzı etsin. Uzun süreli evliliklerde ara sıra aşk oyunları yapmak evliliğin devamı için gereklidir. Evlilikte cinselliği canlı tutmanın yolları;

- İlk günkü heyecanı söndürmemek için cicim aylarını hep yaşatmak

- Evlilikte cinselliği gebe kalmak olarak değil kendi başına bir süreç olarak görmek

- Çocuklardan uzak kaçamaklar yapmak

- Eşlerin bir birine naz yapması, tahrik edici bir söz yada bakış gibi

- Her istenildiğinde cinsel ilişkinin yaşanmaması

- Kıyafet ve ambiyansla farklılıklar yaratmak

- Günün gece ile sınırlı kısmında kalmayıp farklı zamanlarda cinselliği yaşamak

- Evin sadece yatak odasında değil, her hangi bir köşesinde cinselliği yaşamak

- Tatilde, denizde, otelde, samanlıkta ve ortamın müsait olduğu her yerde cinselliği yaşatmak

- Kısa süreli ayrılıklarla eşlerin özlem duygusunu cinsellik ile yatıştırmak

arasında sayılabilir.

Evlilikte Cinsellik Ne Sıklıkla Olmalı

cinsellik ne sıklıkla olmalı

Evlilik ile mahremliği kabul edilen ve yalnızca iki kişi arasında yaşanan cinsellik beyin ve hormonların yönlendirmesi ile başlar ve biter. Kısa süreli yaşanan bu hazzın ortalama süresi uzatmalar dahil 5 dakikayı geçmez. Bu kısa süreli mucizede orgazma ulaşmak mümkün olabildiği gibi sıradan bir cinsel birliktelik ta olabilir.

Cinselliğe uzun süre ara vermemek gerekir ki evlilik sürdürebilirlik kazansın. Yaşla alakalı olarak bu sorunun cevabı değişkenlik gösterse bile haftada 2 defa cinsel ilişki kurmak uzmanlarca uygun olarak tanımlanmaktadır.

Evlilikte Cinsel İsteksizlik 5 Maddede Nasıl Aşılır?

1- Evlilikte cinsel isteksizlik eşler arasında belli bir süre aynı şekilde seyir ediyor ise bir üroloji uzmanından destek alınmalıdır.

2- İsteksizliğin sebebinin psikolojik mi yoksa fiziksel olduğu araştırılmalı ve ona göre bir tedavi sürecine geçilmelidir.

3- Sık cinsel birliktelik yaşamak

4- Uzun süreli evliliklerde aynı heyecan ve haz zaman içerisinde önemini yitirerek cinsel isteksizliğe neden olmaktadır. Bu tür isteksizlikler de cinselliği yine ilk günkü heyecana dönüştürecek cazibeli hale getirecek aktiviteleri ve fantezileri uygulamaya geçirmek gerekir.

5- Cinsel isteksizliğin ana nedenini bulmak için eşlerin birbirleri ile iletişimi çok önemlidir. Cinsellikte isteklerin ne kadar gerçekleştiği, beklentiler, fantaziler cinsel isteksizliğe son verebilecek etkenlerdendir.

Evliliği cazip hale getiren en önemli olgu mahremiyetlik sınırlarını taşımasıdır. Mahremiyetlik iki cins arasında yaşanabilecek cinsel aktivitelerin boyutunu, şeklini simgelemektedir aynı zamanda. Bu boyut ve şekil evlilikleri diri tutmakta ve cinsel isteği hep dorukta tutmaktadır. Bu mahremiyetlikte eşlerin ortak bir dil kullanması, farklılıklara açık olması ve değişikliklere yer vermesinin zeminini sağlar. Başkaları duyacak, görecek ve utanma hissini ortadan kaldıracağı için evlilikte cinselliğin mahremiyeti sadece eşler arasında kalmaktadır.

Evlilikte cinselliği diri tutmak için bir diğer yöntem orgazm olmaya çaba göstermek, gizemi bir aksesuar gibi yerinde ve zamanında kullanmak, erotik filmleri beraber izleyerek cinsel ilişkilerde sıradanlıktan çıkıp farklı yöntemleri öğrenmek, pozisyon ve sevişme şekillerini bilmek ve uygulamak, cinselliği aynı zamanda güzel sözlerle süslemek gibi gayretler göstermek gerekir.

Fantezi İç Giyim Modellerinin Cinsellikte Önemi Nelerdir?

Monoton bir süreç dışına çıkılmasında fantazi iç giyimin etkisi büyüktür. Fanteziler dünyasında hizmetçi kıyafetinde bir kaçamak yapmak için hizmetçi kıyafeti ile ilişki yaşamak cazip gelebilir. Ya da bir kaslı sporcunun kollarında ezilmek kadınlar için fantezi boyutunda olabilecek düşüncelerdir. Yine maskeli ve kamçılı bir ilişki ya da seksi leopar desenli bir babydoll giyinmiş bir eş ile ilişkinin zevki kat be kat artacaktır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: CİNSEL İSTEĞİ ARTTIRACAK FANTAZİ İÇ GİYİM MODELLERİ

Doyumsuz cinsellikler için her iki cinste cinsel ilişki öncesi hazırlanmalıdır. Özellikle beden temizliği, hoş kokular ve etkileyici iç çamaşırlar. Bu iç çamaşırlar ufacık ebatta vücut kıvrımlarını sergileyecek özellikte olmalıdır. Şeffaf teni gizemli şekilde gösterecek giysiler, derin yırtmaçlı elbiseler, kombinezonlar, ipli erkek ve kadın külotları, derin göğüs ve sırt dekolteli, spor atletler giysiler cinselliği tetikler,

Renkler olarak siyah, beyaz, kırmızı ve leopar desenler

Kumaş türü olarak, ipek, saten ve dantel

Koku özellikle ten kokusu ile uyumlu abartıdan uzak kokular

Bakım saç, parlak ten ve kırmızı dudaklar

Son olarak; 

Evliliklerde sürekli sağlıklı ve doyumlu bir cinsellik için olmazsa olmaz eşlerin birbirlerine olan saygısı ve öz güvenidir. Cinsel ilişki için gerekli olan tüm araç gereçlerin eşe sunulması ve doğru sunulması önemlidir. Eşler kendilerini sunarken bir ziyafet sunar gibi sunmalıdır. Ziyafet için bekleyen de ziyafete uygun davranmalıdır. Görsellik dış yüzü işlevsellik ise iç yüzü yani cinselliğin kendisi olmaktadır. Bir tarafın eksik olması cinsel sorunların başlangıcı için yeterli neden olmaktadır. Hayatın önemli bir gerçeği olan cinselliği sevmek gerekir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.